Voința Vișani a relansat lupta pentru titlul de campioană județeană

* formația din Vișani, care a ratat și un penalty, a învins liderul, Victoria Traian, cu 2-1 * Viitorul Șuțești a câștigat cu 2-0 la Daous Dava și începe să spere la barajul de promovare în Liga a III-a * pe 8 mai începe turneul play-off

Etapa și surpriza în Liga a IV-a din județul Brăila. După ce a pierdut în fața principalei adversare în lupta pentru titlul de campioană, Viitorul Șuțești, liderul campionatului, s-a mai împiedicat o dată, în runda a 24-a, pe terenul echipei de pe locul al treilea, Voința Vișani.

Victoria Traian a condus cu 1-0 la pauză, grație golului marcat de Chivu, în minutul 44. În repriza a doua, echipa gazdă coordonată de Gheorghe Băbeanu a întors rezultatul. La 9 minute de la reluare, Voința Vișani a restabilit egalitatea după reușita lui Manea. Viorel Cloșcă a marcat golul de trei puncte pentru Voința, în minutul 78. Echipa gazdă a continuat să controleze jocul și, în minutul 85, a beneficiat de un penalty, pe care însă Nazâru l-a ratat.

Tot sâmbăta trecută, dar într-o partidă contând pentru etapa a 25-a, Viitorul Șuțești s-a impus cu 2-0 în deplasare, la Daous Dava Brăila.

Pentru Viitorul au marcat Sorin Techiu în minutul 30 și Ionuț Huțu în minutul 54.

În urma acestor rezultate, diferența dintre liderul campionatului, Victoria Traian și echipa de pe locul secund, Viitorul Șuțești, s-a redus la doar două puncte. Iar lupta pentru locul întâi, cel care asigură participarea la barajul de promovare în Liga a III-a, s-a relansat.

Turneul play-off începe pe data de 8 mai, iar punctele vor fi înjumătățite.