Voinţa Vişani a realizat surpriza primei etape a returului

• graţie hat trick-ului realizat de Alin Radu, echipa din Vişani a câştigat cu 3-2 derby-ul de la CS Făurei • Comunal Cazasu a urcat pe locul al doilea

Prima etapă a returului, prima mare surpriză: Voinţa Vişani a câştigat cu 3-2 la CS Făurei, după ce a fost condusă cu 1-0 până în minutul 58. Din acel moment Alin Radu a realizat un hat trick în timp ce formaţia gazdă a mai înscris doar un singur gol. Iar în urma acestui eşec echipa din Făurei, pregătită de Mihai Ciobanu, a coborât pe locul al treilea, poziţia secundă fiind preluată de Comunal Cazasu, grupare care s-a impus cu 4-1 în partida cu Pandurii Tudor Vladimirescu. Comunal Cazasu, echipa antrenată de Marian Samuilă, devine în acest moment principala contracandidată la locul întâi deţinut de Viitorul Ianca. Partida care a avut loc pe stadionul Ştefan Vrăbioru dintre Viitorul Ianca şi Dunărea Tichileşti s-a întrerupt în minutul 58 la scorul de 4-0 în favoarea echipei gazdă. Oaspeţii s-au prezentat la Ianca doar cu numărul minim de jucători permis de regulament, iar în minutul 58 s-a accidentat unul dintre ei şi jocul a fost oprit definitiv. Pentru prima clasată au marcat în acest meci Daniel Cazan (min. 19, 56), Ghiviciu (min. 50) şi Cristi Irimia (min. 55). Voinţa Şuţeşti a câştigat cu 2-1 partida cu Viitorul Însurăţei, Ciocan a reuşit “dubla” pentru gazde, după ce Baicu a deschis scorul în minutul 18 pentru echipa vizitatoare. Gloria Movila Miresii a remizat, 3-3, pe teren propriu cu satelitul Daciei Unirea.

După 10 etape pe primul loc se află Viitorul Ianca 26 puncte, locul al doilea este deţinut de Comunal Cazasu cu 24 puncte, iar al treilea de CS Făurei - 22 puncte. Tot cu 22 de puncte, dar cu un golaveraj mai slab, Voinţa Şuţeşti se află pe poziţia a patra.