Voinţa Bărăganul a învins cu 4-2 lidera, Viitorul 2 Ianca

Derby-ul penultimei etape din Seria a doua a Ligii a V-a Viitorul Cireşu - Vointa Găiseanca a fost câştigat într-o manieră clară de formaţia gazdă. Viitorul Cireşu, pentru care au marcat Mihai Popa (min. 31, 75), Mocanu (min. 40), Duret (min. 63) şi Harabagiu (min. 82), a câştigat cu 5-0 şi s-a apropiat la doar două puncte de lidera Viitorul 2 Ianca, grupare care, surprinzător, a pierdut la scor, cu 4-2, pe terenul unei formaţii de mijlocul clasamentului, Voinţa Bărăganul. După primele 45 de minute scorul a fost egal, 1-1, Şerban a deschis scorul pentru gazde dar tot un jucător de la Voinţa Bărăganul, Alexandru Cami, a marcat în propria poartă şi a relansat partida. În repriza a doua gazdele au marcat prin Cârjan şi Ciubotă şi s-au desprins la două lungimi. Cristi Irimia a redus din diferenţă în minutul 71, însă tot Cârjan a reuşit "dubla" în minutul 90 iar Voinţa Bărăganul a realizat surpriza penultimei etape. Vulturul Horia a condus cu 3-1 la pauză în deplasarea de la Mircea Vodă însă în final echipa gazdă, Avântul, a câştigat partida cu 6-3. Cel mai spectaculos joc a fost cel de la Făurei Sat, acolo unde gazdele s-au impus cu 8-6. Înaintea ultimei etape lideră este Viitorul 2 Ianca 76 puncte, locul al doilea este deţinut de Viitorul Cireşu 74 puncte, iar al treilea de Voinţa Găiseanca 64 puncte.