Viitorul Ianca a pierdut cu 4-0 la Dinamo Bacău

* la 0-0, Băluță a trimis mingea în transversală * Preda a irosit o mare ocazie în finalul părții secunde

Viitorul Ianca putea deschide scorul în minutul 29 din lovitură liberă, însă mingea șutată de Rareș Băluță a lovit transversala. Echipa din Ianca a mai avut o oportunitate de a marca în minutul 35 dar aceasta a fost irosită de Ciucureanu. Și cum ocaziile se răzbună, Dinamo Bacău a deschis scorul în minutul 37 prin Padovei, după o centrare a lui Hodorogea. Stratulat s-a opus golului egalizator, la șutul lui Marius Dima (min. 41). Două minute mai târziu Dinamo Bacău și-a dublat avantajul, 2-0, după o centrare a lui Hodorogea și un gol marcat de Padovei.

Băluță (min. 53) și Ciucureanu (min. 60) nu au găsit spațiul porții din poziții foarte bune. Dacă Viitorul a ratat, Dinamo Bacău, la prima acțiune periculosă din repriza secundă, s-a distanțat la 3-0, după reușita lui Tofan (min. 62).

Preda a ratat din 8 metri și a irosit ultima șansă a echipei din Ianca de a înscrie golul de onoare. La ultima fază a reprizei secunde, Lupu a marcat al patrulea gol al echipei gazdă și Dinamo Bacău s-a impus cu 4-0.

Viitorul Ianca: Mihai – Coteț, Preda, Popa, Stănciulescu – Dima (min. 83: Gorgovan), Chihaia – Băluță (min. 83: Cazacu), A. Radu (min. 46: A. Crăciun), Ciucureanu – M. Coman (min. 76: Cristea).