Viitorul a remizat dar Ionel Iuga lauda evolutia elevilor sai

Viitorul a deschis scorul in minutul 23, Vioreanu i-a dat o pasa inspirata lui Baicu, acesta a patruns in careu si a sutat pe langa portarul Neagu. Doua minute mai tarziu Bandarica l-a intins serios pe portarul Farului, care a trebuit sa faca mari eforturi pentru a scoate mingea de la radacina barei.

Faza trasa la indigo in minutul 33, cu Vioreanu pe post de servant si Baicu la finaluzare si gazdele au trecut pe langa un 2-0 meritat.

Cum ocaziile se razbuna, cu opt minute inainte de pauza Uche Okoro a restabilit egalitatea cu un sut plasat de la marginea careului mic.

Gazdele au fost ocolite de sansa in repriza a doua

Dupa reluare gazdele au obtinut un corner, Vioreanu a centrat in fata portii dar Praraschiv, din 6 m a trimis mingea, cu capul, pe langa poarta.

Au urmat 20 de miute in care jocul s-a derulat la mijlocul terenului dupa care Iuga a facut doua modificari in efectivul gazdelor si formatia din Insuratei a marit presiunea la poarta adversa.

Hutu a fost primul care l-a incercat pe Neagu insa portarul oaspetilor a deviat mingea in corner dupa care, cu sase minute inainte de finalul intalnirii Lupascu a prins un voleu de la marginea careului mare, mingea a lovit bara, a revenit in fata portii dar acolo nu era niciun coechipier de-al lui, astfel ca partida s-a incheiat la egalitate, un 1-1 insa care a nedreptatit gazdele.

"Sunt multumit de organizarea jocului, atat in aparare cat si in atac si chiar pot spune ca a fost cel mai bun meci facut de Viitorul de cand am preluat eu echipa. Cu toate ca nu am castigat, important este faptul ca am jucat bine si cred ca suntem pe un drum bun" a declarat Ionel Iuga la finalul partidei.

Tudor - Bogdan, Paraschiv, Musat, A. Coman - Vioreanu, Bratu (min. 80: Hutu) - Baicu, Bandarica, Cotiga - Ciocianu (min. 69: Lupascu).