Viitorul Insuratei a trecut pe primul loc

In etapa a treia a Diviziei D la fotbal, favoritele la promovare au obtinut victorii categorice.
Eldomir Viziru a transat disputa cu Victoria Traian inca din prima repriza. Gazdele au marcat in aceasta parte a meciului de trei ori prin Burlusteanu (min 4), Ionel Cazan (min. 23) si Popirtac (min. 44) insa in repriza a doua au oprit motoarele, au primit un gol stupid si au pierdut locul intii.
Pe prima pozitie a clasamentului a urcat gratie unui numar mai mare de goluri marcate Viitorul Insuratei, formatie care s-a impus in deplasare cu 6-1. Echipa pregatita de Adrian Petrache a deschis scorul in minutul 15 prin Gabi Baciu apoi l-a majorat la 2-0 in urma reusitei lui Georgica Oprea. Prin inca doua reusite in partea secunda a intilnirii, G. Oprea a realizat Hatt-Trick-ul, celelalte goluri ale invingatorilor fiind inscrise de Cosmin Dobre in minutele 55 si 65. Golul de onoare al gazdelor a fost inscris de Oancea in minutul 29.
Doua partide s-au incheiat cu victorii scontate ale gazdelor, iar in altele doua s-au consemnat remize. Grozea si Naziru au semnat golurile prin care CSO Ianca a dispus in propriu fieff de Avintul Ciresu in timp ce la Urleasca, FC-ul, formatie nou promovata a cistigat cu 4-2 intilnirea cu Vointa Gaiseanca.
Victoria Dedulesti a condus cu 3-1 la pauza pe Viitorul Ianca insa pina la urma oaspetii au egalat si au plecat cu un punct, performanta realizata si Victoria Cazasu dupa ce a fost condusa cu 1-0, dupa primele 45 de minute de catre Vointa Visani.
In clasamentul pe primul loc s-a instalat Viitorul Insuratei cu 12 puncte, golaveraj 15 - 4, urmata de Eldomir Viziru 12 puncte (12 -1), FC Urleasca si CSO Ianca, ambele cu cite 9 puncte despartite insa de golaveraj.