Viitorul Insuratei a remizat, 1-1, cu CF Braila II

Jucatorii lui Nicu Rotaru au continuat sa pericliteze poarta adversa si in minutul 25 chiar au reusit sa deschida scorul prin Mandroasa, care a sutat plasat la coltul scurt fara sperante pentru portarul echipei din Insuratei. Putea fi 2-0 dupa numai doua minute, insa Dragus, de la 2-3 m a trimis mingea peste transversala, dupa un corner bine executat de Cristea.
Dupa primele 45 de minute scorul a fost insa egal, 1-1, pentru ca Viitorul a marcat prin Ciocianu, dupa o pasa inspirata a lui Bandarica.
Pana la pauza insa fiecare grupare a mai trecut inca o data pe langa gol. La un minut dupa restabilirea egalitatii Bandarica, de la doar 3 m nu a reusit sa-l invinga pe Botas, iar in minutul 40, Costache a trimis pentru a treia oara mingea in bara portii aparate de Tudor.
Mandroasa si Ciocianu au ratat, pe rand, dupa reluarea jocului dupa care Viitorul a dominat mai mult, a mai avut cateva situatii de a se desprinde in castigatoare, insa de fiecare data jucatorii ajunsi la finalizare nu au gasit solutiile cele mai potrivite, astfel ca amicalul s-a incheiat nedecis, 1-1.
Viitorul : Tudor - Paduraru, Paraschiv, Moroianu, Cotiga - Baicu, Vioreanu, Harabagiu, Bandarica - Bratu, Ciocianu.
In repriza a doua au mai evoluat Vasilache, Hutu, Alexandru, Bogdan, A. Coman, Andrei.
CF Braila II: Botas - St. Mitrea, M. Coman, Dragus, Neguleascu - M. Stefan, Costache, Chiriac, Cristea - Lupu, Mandroasa.
La satelitul CF-ului au mai intrat portarul Cristian Mitrea si jucatorii de camp Dragoi, V. Gheorghe, Craciun, Baciu si Babeanu.