Viitorul Cireșu, singura echipă din Liga a V-a în semifinalele Cupei

* Victoria Traian a realizat scorul etapei, 9-1, cu Voința Făurei Sat * semifinalele Cupei României, faza județeană, au loc pe 4 mai

În faza sferturilor de finală ale Cupei României, faza județeană, singura surpriză o reprezintă victoria obținută de liderul Seriei a II-a, a Ligii a V-a, Viitorul Cireșu, în partida cu Daous Dava Brăila, echipă care activează în Liga a IV-a. Iar formația din Cireșu este singura din acest eșalon calificată în penultimul act al competiției, în care și-au obținut biletele și primele trei clasate din Liga a IV-a.

Liderul Ligii a IV-a, Victoria Traian a stabilit scorul fazei sferturilor de finală, 9-1, cu Voința Făurei Sat. Și ocupanta locului secund, Viitorul Șuțești s-a calificat în semifinale, după ce a trecut cu 3-1, pe teren propriu, de liderul Seriei I, a Ligii a V-a, AFC Urleasca.

În singura partidă în care s-au întâlnit echipe de Liga a IV-a, Voința Vișani s-a impus cu 3-0 în fața celor de la ACS Comunal Cazasu, cu mențiunea că toate golurile s-au marcat în repriza a doua.