Viitorul Cireşu a câştigat cu 7-2, la Viitorul Însurăţei

* scorul final a fost stabilit în minutul 89, de Alexandru Popa * Daous Dava s-a impus cu 7-0 în partida cu Voinţa Plopu

Viitorul Cireşu a cştigat la scor, 7-2, partida disputată în deplasare, la Viitorul Însurăţei. Prima repriză a fost echilibrată, iar marile ocazii de gol au aparţinut echipei gazdă. Ionuţ Roşu a ratat două mari ocazii de gol în minutele 5 şi 16. Viitorul Însurăţei a deschis scorul în minutul 21 prin Dima, însă formaţia din Cireşu a restabilit egalitatea, zece minute mai târziu, prin Văceanu. Formaţia din Cireşu a înscris prin Drăgan în minutul 37 şi la pauză conducea cu 2-1. Dima de la Viitorul Însurăţei a fost eliminat în minutul 67 pentru un fault în calitate de ultim apărător. Dan Percă, din lovitură liberă, a trimis mingea în vinclu şi Viitorul Cireşu conducea cu 3-1. În superioritate numerică, echipa din Cireşu a mai înscris de patru ori prin Spînu, M. Popa, Manea şi A. Popa. Deputatul PNL, Alexandru Popa, a intrat în teren în minutul 57 şi pe lângă gol a mai ratat trei mari ocazii de a înscrie. Pentru Viitorul Însurăţei a mai marcat Iordache, iar la ultima fază a meciului, Roşu a ratat o lovitură de la 11 metri.

Viitorul Însurăţei: Cristea – V. Tănase, Dima, Radu, Antohe – Roşu, Balaban, Ivan, M. Moldoveanu – V. Gheorghe, Iordache. Au mai jucat D. Tudor, Başno, Valentin Tănase, Răduţoiu.

Viitorul Cireşu: G. Matei – Radu, Văceanu, Spânu, F. Matei – Drăgan, Percă, Ionaşcu, Iconaru – Duret, M. Mihai. Au mai jucat Valentin Banciu, A. Popa, Gheorghică, Manea.