Viitorul Șuțești, cinci din cinci

* liderul campionatului a bifat un nou success la scor, 6-0, în partida cu CS Făurei * victorii în deplasare pentru Daous Dava, Victoria Traian și Voința Vișani

Sâmbăta trecută s-au disputat patru partide din cadrul etapei a 5-a, ultimul joc al acestei runde având loc duminică, de la ora 12.00, între Tricolorul Lanurile și Viitorul Cireșu.

Cel mai mare scor s-a înregistrat la Șuțești, acolo unde liderul, Viitorul Șuțești, s-a impus cu 6-0, în partida cu “lanterna roșie” a campionatului, CS Făurei. Viitorul a condus cu 2-0 la pauză, au înscris Colniceanu, în minutul 35 și Tiutiu, în minutul 39. În repriza a doua, Irimia (min. 52) a dus scorul la 3-0, Colniceanu a realizat “dubla” în minutul 60, pentru 4-0, Rareș Cristea a înscris tot de două ori, în minutele 67 și 82, iar liderul campionatului are maximum de puncte, 15, după cinci etape și un golaveraj foarte bun, 30-3.

Campioana en titre, Victoria Traian, s-a impus cu 3-1 în deplasarea de la ACS Comunal Cazasu. Echipa din Traian a condus cu 2-0, au marcat Mogoș (min. 15) și Goleanu (min. 21). Gologan (min. 25) a redus din diferență, 1-2. Victoria Traian a mai înscris o dată, prin Bogoș (min. 90) și a plecat de la Cazasu cu toate punctele.

AFC Urleasca și Daous Dava Brăila au etalat un joc plăcut ochiului, cu ocazii de o parte și de alta. Cu o experiență mai mare în acest eșalon,  Daous Dava Brăila a câștigat cu 1-0, unicul gol al partidei fiind înscris de Cătălin Dima.

Cu o echipă formată în majoritate din juniori, Dinamic Unirea a pierdut, 1-5, partida disputată pe teren propriu cu Voința Vișani. Radu (min. 15), Pungă (min. 41, 69), Cloșcă (min. 77) și Fodulu (min. 89) au marcat pentru echipa vizitatoare, Buzatu (min. 91) pentru Dinamic Unirea.