Victorie pentru LPS Brăila la United Galaţi

Echipa de handbal junioare II de la LPS Brăila a încheiat returul cu o victorie la trei goluri diferenţă, 21-18, în deplasare la United Galaţi. Elevele profesorului Eugen Jelesneac au condus din primul şi până în ultimul minut de joc al întâlnirii de la Galaţi. La pauză brăilencele au condus cu 9-6 şi acelaşi decalaj s-a înregistrat pe tabela de marcaj şi la finalul partidei deşi, la un moment dat, în repriza a doua LPS Brăila a condus şi la şase goluri. Un succes care menţine formaţia brăileană în lupta pentru primul loc în grupă. În ultima etapă a returului LPS Braila stă. Vor urma apoi două turnee de sală în urma cărora se va stabili ierahia echipelor care vor participa la etapa semifinală.

Pentru LPS Brăila au înscris Iasmina Ichim 5 goluri, Nicoleta Popa 5, Oana Nica 4, Alexandra Vrabie 4, Alexandra Oprea 2, Mirabela Coteţ 1.
Handbalistele junioare III de la LPS Brăila au pierdut cu 27-24 meciul de pe teren propriu cu CSS Constanţa, iar la finalul returului ocupă locul al treilea în grupa C. Brăilencele au avut o prestaţie oscilantă şi după ce au fost la egalitate, 13-13, cu adversarele lor după prima repriză au pierdut meciul la trei goluri diferenţă.
Pentru LPS Brăila au înscris Mirabela Coteţ 9 goluri, Carmen Bunea 6, Diana Gaşpar 2, Ioana Conţu 2, Andreea Popa 2, Iulia Sava 1, Andreea Spînu 1, Ana Maria Cazan 1.