Victorie la scor, 27-16, pentru HC Dunărea II la Unirea Dobroești

• în repriza a doua, echipa brăileană a avut și 14 goluri avans, 24-10

Satelitul echipei HC Dunărea a bifat un succes la 11 goluri diferență, 27-16, în deplasarea pe care a făcut-o sâmbăta trecută la ocupanta locului al 8-lea, Unirea Dobroești. Și după această victorie HC Dunărea II are 27 de puncte și se află în continuare pe locul al 4-lea, în Seria A, a Diviziei A, la doar un punct în spatele formației de pe locul al 3-lea, CSM Unirea Slobozia.

Partida de la Dobroești nu a avut istoric. Formația brăileană a controlat jocul în prima repriză și la pauză a avut un avantaj de 8 goluri, 14-6. Epureanu a înscris primul gol pentru echipa oaspete în repriza a doua, una în care, grație reușitei Teodorei Ababei, HC Dunărea II a avut și un avantaj de 14 goluri, 24-10.

Gruparea de la Dunăre s-a impus în final cu 27-26.

Pentru HC Dunărea II au marcat: Gavrilă 6 goluri, Iorga 5, Ababei 5, Epureanu 5, Iordache 2, L. Surdu 2, Grigore 1, Neacșu 1. Pe raportul de joc au mai figurat portarii  Zaharia, Preda, Trifan și jucătorele de câmp David, Constandache, Dediu, Ioniță, Ghelase.