Victorie importantă, 28-24, pentru HC Dunărea II la CSM București II

* formația brăileană a bifat al treilea succes consecutiv și este lider în grupa A, a Diviziei A * cu 14 reușite, Antonia Bondalici a fost golghetera partidei

Echipa satelit a clubului HC Dunărea a bifat cel de-al treilea succes consecutiv, 28-24, în deplasarea de la CSM București și se menține pe primul loc în grupa A a Diviziei A la handbal feminin.

Formația brăileană pregătită de Cristian Preda a condus pentru prima dată, 3-2, în minutul 4 și apoi a controlat jocul până la final. CSM-ul a mai egalat de trei ori dar HC Dunărea II a gestionat foarte bine finalul de repriză. Formația brăileană a condus cu 11-9, în minutul 22 și cu 13-9, în minutul 23. Bucureștencele au mai înscris de două ori și la pauză decalajul era de două goluri, 13-11, în favoarea echipei de la Dunăre.

Echipa pregătită de profesorul Cristian Preda a evoluat la fel de precis și în repriza a doua și în minutul 46 avea cinci goluri avantaj, 21-16.

Nimic nu s-a schimbat în jocul formației vizitatoare care s-a impus în final cu 28-24.

Pentru HC Dunărea au marcat: Antonia Bondalici 14 goluri, Mirabela Coteț 6, Ștefania Epureanu 2, Bianca Neacșu 2, Ana Maria Gavrilă 2, Teodora Ababei 1, Adelina Iordache 1.