Victoria Traian a pierdut cu 1-0 partida cu CSM Rm. Sărat

• un meci în care cel mai bun jucător al gazdelor a fost portarul Ionuţ Tunea

Partida dintre Victoria Traian şi CSM Rm. Sărat a fost plăcută ochiului, cu multe ocsazii de gol de o parte şi de alta, un joc pe care echipa gazdă şi-l făcea foarte uşor dacă marca în primul minut. Mocanu a trimis mingea în transversală, iar Toma a şutat apoi, de la 2-3 m, pe lângă poartă. Mocanu (min. 9) a şutat prea slab ca să-l poată învinge pe Niţache, iar în replică oaspeţii  au fost şi ei aproape de gol, dar Tunea a intervenit salvator la şutul lui Marcu (min. 11). Fostul jucător al Daciei Unirea, Dănuţ Oprea (min. 21) şi Marcu (min. 24) l-au pus la încercare pe Tunea însă portarul gazdelor a avut intervenţii foarte bune.

Până la finalul primei reprize, Moroşanu (min. 29) de la gazde şi Oprea (37), de la oaspeţi, nu au reuşit să înscrie deşi s-au aflat în faţă doar cu portarul advers.

Repriza a doua a fost controlată de echipa vizitatoare, iar în minutul 59 Marcu a şutat la colţul scurt, Tunea a deviat mingea în aceeaşi zonă, iar Dănuţ Oprea a şutat cu sete la colţul lung şi oaspeţii au trecut în avantaj. Bălan putea dubla în două rânduri avantajul echipei vizitatoare dar de fiecare dată Tunea a avut intervenţii de excepţie şi a limitat proporţiile scorului.

Victoria Traian a pierdut cu 1-0 acest meci şi rămâne singura formaţie din Seria a II-a, a Ligii a III-a, care nu are niciun punct în cont în acest campionat.

Victoria Traian: Tunea – Toma (min. 57: Pavel), V. Popa (min. 80: Voicu), Tureac, Baciu – P. Ioan, Bogoş, Bordei – Enache (min. 70: Alpărean), Mocanu, Moroşanu.