Victoria Traian continuă marșul triumfal spre Liga a III-a

* liderul Ligii a IV-a s-a impus cu 3-1 la ACSC Cazasu * cu patru reușite pentru Voința Vișani, Sorin Butiseacă a fost golgeterul rundei

În etapa a 12-a a Ligii a IV-a s-au consemnat rezultate normale. Liderul, Victoria Traian, a câștigat cu 3-1 la ACSC Cazasu. Oaspeții au deschis scorul în minutul 8, prin Antohi, dar echipa gazdă a revenit în joc și, în minutul 16, a egalat după golul marcat de Sorin Techiu. Finalul de repriză a fost unul echilibrat, cu ocazii de o parte și de alta, însă după primele 45 de minute echipa din Traian conducea cu 2-1, grație reușitei lui Emanuel Moldoveanu, din minutul 34. În repriza a doua s-a jucat pe contre. Moldoveanu a realizat “dubla” în minutul 62 și Victoria Traian s-a impus cu 3-1.

Voința Vișani a câștigat la scor, 4-1, meciul cu nou promovata Daous Dava Brăila. Jucătorul meciului a fost Sorin Butiseacă, atacantul gazdelor reușind să înscrie toate cele patru goluri ale formației gazdă.

Dacia Bertești și Viitorul Șuțești au stat în etapa a 12-a.

Cu maximum de puncte, 27, Victoria Traian continuă să conducă în clasamentul Ligii a IV-a. Pe locul al doilea se află Viitorul Șuțești, cu 21 de puncte, iar pe al treilea Voința Vișani, cu 18 puncte.