Victoria Traian şi Viitorul Ianca sunt finalistele Cupei României - faza judeţeană

La Tudor Vladimirescu tabela de marcaj a rămas nemodificată după primele 45 de minute, însă la cinci minute de la reluare, gazdele au preluat conducerea după autogolul lui Postolea. La 1-0 Pandurii Tudor Vladimirescu era calificată în finală, însă tot Postolea a restabilit egalitatea în minutul 70 iar în cel de-al treilea minut de prelungire al părţii secunde, Ciocan a marcat pentru oaspeţi, iar Victoria Traian a câştiga cu 2-1. La Stăncuţa gazdele au condus cu 1-0 la pauză, Burlacu a marcat în minutul 25, însă, la 11 minute de la reluare Toni a restabilit egalitatea. Echipa din Stăncuţa a trecut din nou în avantaj graţie golului înscris de Moisescu (min. 76). Bucuria jucătorilor de la Stanriz a fost de scurtă durată pentru că după doar patru minute Bratosin a marcat pentru 2-2 şi a stabilit scorul final al partidei.
Finala Cupei României la fotbal - faza judeţeană se va disputa sâmbătă, 13 iunie, între Victoria Traian şi Viitorul Ianca.