Victoria Old Boys a realizat surpriza etapei a 4-a

Miercuri după-amiază, Victoria Old Boys a câştigat cu 1-0 partida disputată pe stadionul Progresul din Brăila cu Stars şi a realizat surpriza etapei a 4-a a Cupei României - faza judeţeană, unicul gol al partidei fiind înscris de Sorin Pârciulescu. O partidă echilibrată s-a derulat la Movila Miresii între Gloria şi Victoria Traian. Oaspeţii au condus cu 2-0 la pauză, au marcat Paul Olmazu şi Huţu, însă în repriza a doua gazdele au reuşit să restabilească egalitatea graţie reuşitelor lui Munteanu şi Băndărică şi ambele formaţii se gândeau deja la prelungiri. Numai că Marius Iorga a marcat în minutul 90 şi Victoria Traian s-a calificat în faza a 5-a. La Mircea Vodă gazdele au condus cu 2-1 la pauză, însă în repriza secundă căpitanul oaspeţilor, Silviu Bratosin, a realizat un hat-trick, iar Viitorul Ianca s-a impus cu 4-2. Scorul zilei s-a înregistrat la Tichileşti, acolo unde Sportul Chiscani, pentru care Harabagiu şi A. Stoian au realizat câte un hat-trick, a câştigat cu 11-3 partida cu Dunărea. "Pandurii" din Tudor Vladimirescu au dispus la scor, 5-0, în deplasare de Voinţa Găiseanca, iar Victoria Cazasu s-a impus cu 4-0 la FC Tufeşti. În faza a cincea este calificată şi ACS Viitorul Însurăţei, care a câştigat la "masa verde" partida cu Viitorul Galbenu, echipă retrasă din toate competiţiile.