A venit și a treia înfrângere | Obiectiv Vocea Brailei Mergi la conţinutul principal

A venit și a treia înfrângere

• Dacia Unirea a pierdut cu 3-2 la CSM Adjud, după ce în minutul 64 scorul era egal, 2-2

Dacia Unirea a pierdut cu 3-2 la CSM Adjud, aceasta fiind a treia înfrângere consecutivă din turului actualului sezon competițional. Iar dacă în campionatul precedent, după trei runde avea maximum de puncte, acum formația brăileană, cu zero puncte, se află pe ultimul loc al Seriei a II-a din Liga a III-a.

Meciul a avut două reprize distincte, prima repriză a aparținut gazdelor și a fost 1-0 la pauză, gol marcat de Constantinescu, în minutul 39. Constantinescu a realizat “dubla” în minutul 49, apoi a urmat o revenire a Daciei Unirea care a reușit să egaleze, 2-2, după golurile marcate de Leo Ezekiel (min. 57), respectiv Alin Priboi (min. 64).

Constantin și-a continuat evoluția foarte bună și a adus victoria formației sale, după reușita din minutul 72.

“Am făcut o primă repriză slabă, apoi am reușit să ne mobilizăm când eram conduși cu 2-0 și am egalat la 2-2. Dar din nou a intervenit o greșeală flagrantă, am luat gol și am pierdut din nou. Se vede că avem un lot “subțire” valoric și nici numeric nu stăm bine. Dacă nu eliminăm greșelile personale, nu realizăm nimic. Trebuie să ne regrupăm repede și să începem să adunăm puncte”, ne-a declarat antrenorul Marian Samuilă.

Dacia Unirea: Ochiană – Sava (min. 71: Bizeta), Nichifor, Igwe, Boroditenco (min. 81: Răileanu) - Godwin, Eloh, Priboi, Koko - Duțu (min. 46: Luca), Ezekiel.