Suporter Club Brăila, victorioasă în ultimul amical înainte de reluarea Ligii a V-a

• formația pregătită de Dragoș Trofin s-a impus cu 6-0 în partida cu Șoimii Tudor Vladimirescu

Cu o săptămână înaintea reluării Ligii a V-a, Șoimii Tudor Vladimirescu, ultima clasată, cu zero puncte din 15 meciuri, a pierdut cu 6-0 amicalul cu Suporter Club Brăila.

Prima repriză a fost echilibrată iar la finalul ei Suporter Club conducea cu 1-0, gol marcat de Mădălin Fătu, în minutul 15. Fătu a reușit “dubla” în minutul 48, celelalte goluri ale formației pregătite de Dragoș Trofin fiind marcate de Andrei (min. 56), Gurău (min. 60, 78) și I. Stan (min. 65).

“A fost un test util în opinia mea. Scorul nu ne interesează, important este că nou veniții s-au adaptat cerințelor echipei noastre. Dăm în continuare credit tinerilor de la echipele noastre de juniori. Sper și cred într-o evoluție bună a noastră în retur, una care să ne confere șansa de a urca în clasamentul Seriei I”, ne-a declarat Marian Oprea, președintele echipei Suporter Club Brăila.

Șoimii Tudor Vladimirescu: Golea – N. Iordache, S. Șerbănescu, Dogărescu, Grama – A. Iordache, V. Smeu, Buzea, C. Florea – S. Florea, S. Smeu.

Suporter Club Brăila: Viroagă - I. Băutu, Paraschiv, Frânaru, Burtea – Decu, Fătu, Andrei, F. Băutu – Bălănică, Gurău. Au mai jucat: M. Oprea, Stan, Vizireanu, Grama, Aurică.