Suporter Club Brăila, ultima formație calificată în sferturile de finală ale Cupei României, faza județeană

• restanța ACS Comunal Cazasu II – Suporter Club Brăila, disputată miercuri, a fost una spectaculoasă și cu răsturnări de scor • sferturile de finală vor avea loc miercuri, 24 aprilie, de la ora 17.00

Ultimul meci din cadrul optimilor de finală ale Cupei României, faza județeană, ACS Comunal Cazasu II – Suporter Club Brăila, a fost unul spectaculos și cu răsturnări de scor. Echipa din Cazasu a condus cu 1-0 și 3-1, dar a plătit tribut faptului că, de la mijlocul primei reprize, a evoluat în inferioritate numerică, după eliminarea lui Mihai Avramescu, și a pierdut în final 3-5.

Mihai Avramescu (min. 16) a irosit prima mare ocazie de gol a meciului, dar ACS Comunal Cazasu a continuat să dicteze ritmul jocului și a deschis scorul în minutul 20, prin Atalmis. Două minute mai târziu, Dinu a marcat pentru Suporter și scorul a redevenit egal, 1-1. La pauză a fost 2-1 pentru formația gazdă, după ce în minutul 37 Luchian a marcat din lovitură de la 11 metri. Echipa din Cazasu s-a desprins la 3-1, gol P. Andronache (min. 64) și partida părea jucată

Cu un jucător mai puțin, ACS Comunal Cazasu nu a mai putut evolua la fel de sigur în finalul partidei, iar Suporter Club a egalat, 3-3, după “dubla” semnată de Șerbănescu (min. 70, 74), a mai înscris apoi de două ori prin Moise (min. 80), respectiv Bălănică (min. 87), s-a impus cu 5-3 și s-a calificat în sferturile de finală ale competiției.

Faza a patra a Cupei României, faza județeană, va avea loc pe 24 aprilie, de la ora 17.00, după următorul program: