Sportul Chiscani a rezistat o oră în fața Oțelului

* echipa gălățeană s-a impus cu 4-1

Sâmbăta trecută, în etapa a 11-a, a Ligii a III-a, Sportul Chiscani a jucat pe teren propriu cu Oțelul Galați. Un meci în care timp de o oră echipa gazdă a jucat de la egal la egal cu trupa lui Dorinel Munteanu.

Prima repriză a fost echilibrată și s-a încheiat cu același scor cu care a început, 0-0.

Oțelul a reușit să înscrie primul gol în minutul 59 când arbitrul de centru a arătat punctul cu var, după un duel în careul echipei gazdă între Mădălin Pascu și Nica. Cisotti a marcat și Oțelul conducea cu 1-0. Gălățenii și-au dublat avantajul în minutul 65, după golul marcat de Cîrjan.

Sportul Chiscani a reușit să reducă din diferență, în minutul 73. Mădălin Pascu a centrat în fața porții, iar George Iacob a trimis mingea, cu capul, în plasă, 1-2.

Finalul de meci a aparținut echipei vizitatoare. Cu zece minute înainte de finalul meciului, Vadim Crîcimar a trimis un lob de la 18 metri peste Olaru, ieșit inoportun din poartă. Crîcimar a mai încsris o dată, în minutul 85, după o centrare a lui Farcaș și Oțelul Galați a câștigat la Chiscani cu 4-1.

Sportul Chiscani: Olaru – G. Ioniță, Sloată, M. Pascu,  S. Sima - Iacob, Dănăilă, Iancu, Cuzman - S. Crăciun, Mohorîță. Au mai jucat: V. Ioniță, Scarlat și L. Popa.