Sportul Chiscani, cea mai slabă echipă din Liga a III-a

* după ce a pierdut cu 8-1 la Metalul Buzău, echipa din Chiscani are cel mai mare număr de goluri primite, din acest eșalon, 21

Sportul Chiscani a suferit cea de-a patra înfrângere, din tot atâtea partide disputate în acest campionat, una la scor, 8-1, în deplasarea de la Metalul Buzău. După patru runde, echipa din Chiscani are doar 3 goluri marcate și 21 primite, fiind ultima dintre toate cele 100 de formații care au luat startul în această ediție de campionat. Iar șansele de redresare sunt aproape nule, ținând cont de valoarea jucătorilor din lotul Sportului.

Practic, Sportul Chiscani a mers la Buzău doar pentru a mai bifa o înfrângere, știut fiind faptul că Metalul este una dintre cele mai bune formații din Seria a II-a.

Buzoienii au deschis repede sorul, în minutul 4, prin Marius Tudorică. Andrei Pavel a realizat “dubla” în doar două minute, 11 și 12, cel de-al doilea gol fiind înscris din penalty. Zamfirescu a dus scorul la 4-0 în minutul 37. Constantin Clătinici a fost jucătorul meciului, acesta reușind să marcheze de trei ori, în minutele 45, 53 și 76. Cu un minut înainte de încheierea timpului regulamentar de joc a înscris și Stan.

Sportul Chiscani a reușit să înscrie golul de onoare în repriza a doua, însă acesta a fost de fapt un autogol, semnat de Ciobanu.

După această etapă, Sportul Chiscani ocupă ultimul loc în Seria a II-a, al 10-lea, fiind singura echipă din grupă fără niciun punct.

Sportul Chiscani: Ghițun – Iancu, M. Pascu, Dănăilă, Sima – Stroe, Iacob, Bahnașu, Tarozzi – S. Crăciun, Mohoriță. Pe lista de rezerve au fost trecuți: Petrea, C. Bogdan, G. Ioniță, Popa, Sloată, Scarlat, Eni, Cozman, Capbun.