Sportul Chiscani a câştigat cu 6-1 amicalul cu ACSC Cazasu

• Marius Barbu de la gazde şi Emanuel Moldoveanu au marcat goluri spectaculoase • Iordache a realizat un hat trick

Duminica trecută, Sportul Chiscani a încheiat săptămâna cu un amical la ACSC Cazasu, partidă câştigată cu 6-1 de formaţia din Liga a III-a. Un scor sever raportat la ceea ce s-a petrecut în teren, pentru că echipa din Liga a IV-a, una dintre fruntaşele acestui eşalon, a dat o replică foarte bună adversarei sale.

Alin Radu a deschis scorul în minutul 2, iar Chihaia a ţintit transversala şapte minute mai târziu. Putea fi 1-1 în minutul19, dar Popescu a parat mingea şutată spre vinclu de Oaie. Iordache a dublat avantajul echipei din Chiscani în minutul 24, însă două minute mai târziu Marius Barbu a marcat un eurogol şi a redus din diferenţă. Lupu a înscris în minutul 45 şi a stabilit scorul primei reprize, 3-1, pentru Sportul Chiscani.

În repriza secundă, Marian Iordache a mai înscris de două ori şi a realizat asftel hat trick-ul, iar ultimul gol al oaspeţilor, unul la fel de spectaculos precum cel al gazdelor, a fost marcat de Emanuel Moldoveanu.

Partida dintre ACSC Cazasu şi Sportul Chiscani a fost arbitrată foarte bine la centru de Tudorel Pârlog.

La Sportul Chiscani nu au evoluat cinci jucători, Mădălin Pascu, aflat la lotul naţional U17, Bălan, Coman, Zaharia, Bogdan Dumitru şi portarul Toma, iar la formaţia gazdă a absentat Viorel Banciu accidentat.

Jucătorii echipei Sportul Chiscani au primit o zi de odihnă iar marţi vor relua antrenamentele.

Sportul Chiscani: Popescu (min. 46: Constantinescu) – Drezaliu (min. 65: V. Ion), Preda, Pârlog, Boga – Lovin, Chihaia (min. 27: Adamache) – Lupu (min. 65: Graur), Moldoveanu,  Iordache – A. Radu.

ACSC Cazasu: Baicu – N. Cazan, Piaşu, Licitonschi, Luchian – Gologan, Dima, Toader, Gavrilă - M. Barbu, Oaie. În repriza a doua au mai evoluat A. Popescu, Pavelescu.