Sportul Chiscani a bifat a 13-a înfrângere din acest campionat

* cea mai slabă echipă din Liga a III-a, Sportul, a fost învinsă cu 6-2 de Metalul Buzău

Sportul Chiscani a pierdut cu 6-2 meciul din etapa a 13-a a Ligii a III-a, pe care l-a disputat pe teren propriu cu Metalul Buzău. O partidă fără istoric. Metalul a deschis scorul încă din minutul 3, prin Andrei Pavel, care a lobat mingea, din 6 metri, peste Tunea. Echipa din Chiscani a restabilit egalitatea în minutul 13, după ce Mohoriță a transformat un penalty. Un minut în care, înainte de penalty, Tarozzi a șutat puternic, portarul ospeților a respins mingea până la Dănăilă, acesta a trimis-o la rădăcina barei dar Popescu a avut din nou o intervenție salvatoare pentru formația sa. Bucuria gazdelor a ținut doar două minute pentru că, la capătul primului sfert de oră, echipa buzoiană a trecut din nou în avantaj, 2-1, după reușita lui Alin Iacob. Până la finalul meciului, Andrei Pavel a mai înscris de trei ori, în minutele 33 din penalty, 37 și 52, Clătinici și-a trecut și el numele pe lista marcatorilor, în minutul 57. Sportul Chiscani  a marcat și al doilea gol, în minutul 90, prin Cozman, iar partida s-a încheiat cu victoria la scor, 6-2, a formației buzoiene.

După această a 13-a etapă, Sportul Chiscani rămâne în continuare singura echipă din Liga a III-a care nu a reușit să obțină niciun punct.

Sportul Chiscani: Tunea – Dănăilă, Sloată, M. Pascu, Sima – Tarozzi, Iacob, Bahnașu, Scarlat – Stroe, Mohoriță. Pe lista de rezerve au figurat Ghițun, C. Bogdan, Olaru, Cozman, G. Ioniță, Petrea, S. Crăciun.