Sportul Chiscani are 10 puncte avans la jumătatea campionatului

În etapa a 11-a, ultima a turului Ligii a IV-a, doar Victoria Traian şi Gloria Movila Miresii au reuşit să câştige pe teren proproiu, în celelalte patru meciuri s-au impus formaţiile vizitatoare. Sportul Chiscani a realizat scorul etapei, 5-0, în deplasarea de la ultima clasată, Voinţa Şuţeşti şi este singura formaţie din acest sezon competiţional care are maximum de puncte. Sportul este echipa cu cea mai bună apărare, a primit doar 8 goluri şi are al doilea atac din campionat cu 48 de goluri înscrise, prima la acest capitol fiind Dacia Unirea 2 Brăila, care are 50 de goluri înscrise. Satelitul Daciei Unirea s-a impus la limită, 4-3, în deplasarea de la Vişani, golul victoriei fiind realizat de Pârlog cu trei minute înainte de finalul meciului. Golgeterul brăilenilor a fost Marius Dima, autor al unui hat trick. Pe stadionul "Ştefan Vrăbioru", Viitorul Ianca a cedat cu 1-2, disputa cu Viitorul Însurăţei, rezultat în urma căruia cele două formaţii au făcut rocadă în clasament, gruparea din Însurăţei a urcat pe poziţia a treia iar cea din Ianca a coborât pe locul al cincilea. Gloria Movila Miresii a câştigat la limită, 3-2, pe teren propriu, partida cu Voinţa Plopu în urma unui gol înscris de Costel Mocanu în cel de-al treilea minut de prelungire al reprizei a doua. Victoria Cazasu a încheiat prima jumătate a campionatului cu un succes, 2-1, în deplasare la CS Făurei, golurile învingătorilor fiind realizate de Oaie şi Omer Vlad. Sâmbătă, 7 noiembrie, se va derula prima etapă a returului.