Fotbal Liga a V-a

Satelitul Victoriei Traian a realizat scorul etapei a 4-a

• Dinamo Măxineni a remizat, 2-2, la FC Urleasca după ce a condus cu 2-0 • Viitorul 2 Ianca a câştigat derby-ul cu Viitorul Cireşu • Stanriz Stăncuţa a câştigat la “masa verde”

În etapa a 4-a a Ligii a V-a au fost multe partide spectaculoase şi cu răsturnări de scor. În Seria întâi, la Traian, condusă cu 2-0 de Dinamo Măxineni după reuşitele lui Marius Iorga şi Mogoş, FC Urleasca a egalat în doar doar şase minute, graţie reuşitelor lui  Ciobăniţă şi Moldoveanu. Şi tot în această serie,  Victoria 2 Traian a realizat scorul etapei, 10-1, în partida din deplasare de la Romgal Romanu, cel mai prolific jucător de pe teren fiind Veber, care a marcat trei goluri. Viitorul 2 Ianca a câştigat cu 3-1 derby-ul etapei cu Viitorul Cireşu,

Bardaş, Irimia şi Mărăcine au înscris pentru gazde, Mihai Popa pentru formaţia vizitatoare. Conform aşteptărilor şi partida de la Bordei Verde a fost una cu un grad ridicat de dificultate, ambele formaţii au irosit ocazii mari de gol însă rezultatul final a fost unul nedecis, 1-1, Moisoiu a marcat pentru gazde în minutul 42 şi D. Bulancea a egalat zece minute mai târziu. Stanriz Stăncuţa a câştigat la “masa verde” deoarece  Spicul Zăvoaia nu s-a prezentat la joc.