S-a reluat Campionatul de minifotbal Brăila

• meciuri interesante în etapa a 16-a • favoritele s-au impus, iar podiumul a rămas neschimbat • cel mai frumos gol al etapei a fost înscris de Laurențiu Ivan, iar cel mai bun portar al acestei runde a fost desemnat George Tudor

După o scurtă dar binemeritată vacanță, Campionatul de minifotbal Brăila s-a reluat cu etapa a 16-a.

În această rundă, echipa campioană en titre, Pretenașii&Keleș Auto, a început în forță jocul cu Juventus, însă până la pauză aceasta din urmă a întors rezultatul în favoarea sa și conducea cu 3-2. Jocul a fost extrem de echilibrat și în prima jumătate a reprizei a doua, însă echipa  Pretenașii&Keleș Auto a gestionat foarte bine ultimele 5 minute ale întâlnirii și s-a impus cu 6-4.

La fel de echilibrată a fost și partida Amicis - FC Buzăului, fapt reliefat de tabela de marcaj care la pauză consemna un rezultat de egalitate, 1-1. Liderul campionatului a evoluat la un nivel superior în repriza a doua și s-a impus meritat cu 3-1.

Prin victoria cu 8-4 în partida cu PNT, Juventus Old-Boys a urcat pe locul al patrulea în clasament.

Riders a trecut greu de Inter, cu scorul de 4-3, golul victoriei fiind înscris cu un minut înainte de finalul partidei.

FC Brăila, locul al 11-lea, a dat o replică bună echipei Valraz, locul al 3-lea, însă cele 6 goluri înscrise nu au fost suficiente pentru a obține un rezultat pozitiv și a pierdut cu 9-6.

Galaxy și FC Liverpool au trecut lejer de Sporting, respectiv Steaua Dunării și au devenit vecine de clasament, cu câte 18 puncte, pe locurile al 9-lea și al 10-lea.

Cel mai frumos gol al etapei a fost înscris de Laurențiu Ivan (Juventus Old-Boys), iar cel mai bun portar al acestei runde a fost desemnat

George Tudor (Pretenașii & Keleș Auto).

După etapa a 16-a podiumul a rămas neschimbat. Lider se menține FC Buzăului, cu 41 de puncte, și cu un golaveraj superior locului al doilea, Pretenașii&Keleș Auto, cu același număr de puncte. Pe locul al treilea se află Valraz, cu 38 de puncte.