Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Rezultate din mansa secunda a primului tur al Cupei UEFA

Rezultate inregistrate, joi, in mansa secunda a primului tur al Cupei UEFA:
Domzale (Slovenia) - (A) VfB Stuttgart (Germania) 1-0; in tur 0-2
(A) TSKA Sofia (Bulgaria) - Bayer Leverkusen (Germania) 1-0; in tur 1-0
Lokomotiv Plovdiv (Bulgaria) - (A) Bolton Wanderers (Anglia) 1-2; in tur 1-2
Anorthosis Famagusta (Cipru) - (A) US Palermo (Italia) 0-4; in tur 1-2
Myllykosken Pallo-47 (Finlanda) - (A) Grasshopper Zurich (Elvetia) 0-3; in tur 1-1
(A) Rapid Bucuresti (Romania) - Feyenoord Rotterdam (Olanda) 1-0; in tur 1-1
(A) Lokomotiv Moscova (RUS) - Brann Bergen (Norvegia) 3-2; in tur 2-1
Metalurg Donetk (Ucraina) - (A) PAOK Salonic (Grecia) 2-2; in tur 1-1
Willem Tilburg (Olanda) - (A) AS Monaco (Franta) 1-3; in tur 0-2
(A) RC Strasbourg (Franta) - Grazer AK (Austria) 5-0; in tur 2-0
Groclin Grodzisk (Polonia) - (A) RC Lens (Franta) 2-4; in tur 1-1
(A) Levski Sofia (Bulgaria) - AJ Auxerre (Franta) 1-0; in tur 1-2
(A) Hertha Berlin (Germania) - APOEL Nicosia (Cipru) 3-1; in tur 1-0
Cork City (Irlanda) - (A) Slavia Praga (Cehia) 1-2; in tur 0-2
Galatasaray Istanbul (Turcia) - (A) Tromso (Norvegia) 1-1; in tur 0-1
(A) Steaua Bucuresti (Romania) - Valerenga Oslo (Norvegia) 3-1; in tur 3-0
Partizan Belgrad (Serbia Muntenegru) - (A) Maccabi Petah-Tikva (Israel) 2-5; in tur 2-0
Siroki Brijeg (Bosnia Hertegovina) - (A) FC Basel (Elvetia) 0-1; in tur 0-5
Midtjylland (Danemarca) - (A) TSKA Moscova (Rusia) 1-3; in tur 1-3
Debrecen (Ungaria) - (A) Sahtior Donetk (Ucraina) 0-2; in tur 1-4
(A) Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina) - Hibernian (Scotia) 5-1; in tur 0-0
(A) AZ'67 Alkmaar (Olanda) - Krilia Sovietov Samara (Rusia) 3-1; in tur 3-5
FC Zurich (Elvetia) - (A) Brondby IF (Danemarca) 2-1; in tur 0-2
Xanthi (Grecia) - (A) Middlesbrough (Anglia) 0-0; in tur 0-2
Osasuna Pamplona (Spania) - (A) Rennes (Franta) 0-0; in tur 1-3
Malmo FF (Suedia) - (A) Besiktas Istanbul (Turcia) 1-4; in tur 1-0
Sporting Braga (Portugalia) - (A) Steaua Rosie Belgrad (Serbia Muntenegru) 1-1; in tur 0-0
Wisla Cracovia (Polonia) - (A) Vitoria Guimaraes (Portugalia) 0-1; in tur 0-3
FSV Mainz (Germania) - (A) FC Sevilla (Spania) 0-2; in tur 0-0
AEK Atena (Grecia) - (A) Zenit Sankt Petersburg (Rusia) 0-1; in tur 0-0
(A) Sampdoria Genova (Italia) - Vitoria Setubal (Portugalia) 1-0; in tur 1-1
Austria Viena (Austria) - (A) Viking Stavanger (Norvegia) 2-1; in tur 0-1
RC Genk (Belgia) - (A) Litex Loveci (Bulgaria) 0-1; in tur 2-2
Olympique Marseille (Franta) - GB Anvers (Belgia) 0-0, 4-1 la loviturile de departajare; in tur 0-0
FC Copenhaga (Danemarca) - (A) Hamburg SV (Germania) 0-1; in tur 1-1
Everton (Anglia) - (A) Dinamo Bucuresti (Romania) 1-0; in tur 1-5
(A) SC Heerenveen (Olanda) - Banik Ostrava (Cehia) 5-0; in tur 0-2
Aris Salonic (Grecia) - (A) AS Roma (Italia) 0-0; in tur 1-5
(A) Espanol Barcelona (Spania) - FK Teplice (Cehia) 2-0; in tur 1-1
Sporting Lisabona (Portugalia) - (A) Halmstad (Suedia) 2-3 dupa prelungiri; in tur 2-1.
Echipele precedate de semnul (A) s-au calificat in grupele Cupei UEFA.
Tragerea la sorti a grupelor Cupei UEFA va avea loc, marti, de la ora 14.00, la Nyon.




Categorie articol: 

Din cauza unor probleme ce țin de platforma Facebook, secțiunea “Comentarii” de pe platforma noastră online nu este, pentru moment, funcțională. Ne cerem scuze pentru acest incovenient și sperăm că situața va fi rezolvată cât mai curând.

Va puteți exprima opiniile, în continuare, pe pagina Facebook a cotidianului nostru,

https://www.facebook.com/Obiectiv.VoceaBrailei

Like / Share

Comentarii