Recolta Tufeşti a încheiat turul cu maximum de puncte

Victoria Cazasu a fost singura echipă din Liga a IV-a care a reuşit să joace aproape un meci, de la egal la egal cu lidera autoritară a campionatului, iar exemplele cele mai elocvente sunt scorul de la pauză, 2-1 pentru gazde precum şi cel din minutul 84, când ambele formaţii erau la egalitate, 3-3. Experienţa unor jucători precum Fănel Ghioca şi Ştefăniţă Grosu şi-a spus însă cuvântul şi Recolta s-a impus în final la trei goluri diferenţă. Ghioca a realizat un hat trick, Grosu o "dublă", cel de-al şaselea gol al învingătorilor fiind marcat de Roadecincu, iar pentru oaspeţi au înscris M. Popescu de două ori şi Pavelescu.
Nu numai lidera s-a chinuit să câştige în această rundă ci şi ocupanta locului secund, Avântul Cireşu, care a obţinut in extremis, un succes în faţa formaţiei Victoria Deduleşti. Crăciunescu (min. 3, 75) a marcat pentru gazde, Tărcatu (min. 11) pentru oaspeţi.
Singura remiză din ultima etapă a turului s-a consemnat la Chiscani. Gazdele au deschis foarte repede scorul prin Durbacă (min. 4) însă după numai 12 minute Cloşcă a stabilit rezultatul primelor 45 de minute, 1-1. Formaţia din Chiscani a trecut din nou în avantaj la două minute de la reluare graţie reuşitei lui Crăciun şi tot acelaşi jucător a marcat pentru 3-1 în minutul 64. Numai că relaxarea care s-a instalat apoi în tabăra gazdelor a fost taxată de oaspeţi şi scorul final a fost egal, 3-3 după ce Lăutaru a reuşit o "dublă" pentru Viitorul Galbenu.
Scorul etapei s-a înregistrat la Mircea Vodă acolo unde FC Urleasca s-a impus cu 8-1 în faţa echipei locale, Avântul. Stareţ (min. 30) a înscris golul de onoare al gazdelor, Micu (min. 8, 22), Muşat (min. 12), Pârliţeanu (min. 48), Crangă (min. 57, 58), Spătaru (min. 78), Constandache (min. 90^1) au marcat pentru oaspeţi, FC Urleasca fiind singura echipă victorioasă în deplasare în ultima rundă a turului.
Tot la o diferenţă semnificativă a câştigat pe teren propriu şi Victoria Traian disputa cu Dacia Berteşti, golurile învingătorilor fiind realizate de Drăgan (min. 45), Băndărică (min. 51), Gagu (min. 78, 90^1).
Nou promovata Unirea Măxineni a mai bifat un succes, 3-1 în propriul fieff în faţa echipei CS Făurei iar meciul de la Găiseanca a fost omologat cu 3-0 în favoarea gazdelor, după ce în teren a fost 1-0 pentru Voinţa, deoarece Tractorul Viziru a folosit un jucător cu patru cartonaşe galbene.
Recolta Tufeşti, cu 39 de puncte este lideră de toamnă, echipa lui Viorel Cozma fiind urmată de Avăntul Cireşu 34 puncte, FC Urleasca şi Victoria Traian cu câte 30 de puncte fiecare, ordinea fiind stabilită de golaveraj.