Patru din patru pentru Viitorul Șuțești

• formația pregătită de Ionel Drăgoi a câștigat al patrulea amical, 1-0, în deplasare, la Înainte Modelu • Dragoș Mucuță a marcat golul victoriei

Viitorul Șuțești merge foarte bine în partidele de verificare pe care le-a susținut în perioada precompetițională. Formația pregătită de Ionel Drăgoi a bifat a patra victorie din tot atâtea partide de verificare, după ce s-a impus cu 1-0 în deplasare, la Înainte Modelu.

Viitorul Șuțești și-a dominat adversara în primele 25 de minute, o perioadă în care a irosit trei ocazii mari de gol, două prin Mucuță, una prin Tiutiu. Dragoș Mucuță s-a revanșat în minutul 20, când a marcat golul victoriei pentru Viitorul Șuțești, după ce a driblat și portarul advers.

Formația pregătită de Ionel Drăgoi a dictat ritmul jocului în primele 60 de minute, apoi, după ce au început schimbările, acesta a devenit echilibrat.

Înainte Modelu putea egala în minutul 85, când a beneficiat de o lovitură de la 11 metri, dar Alin Mihai a parat mingea și Viitorul Șuțești a câștigat cu 1-0.

“Bine de tot am jucat în acest amical. I-am dominat în primele 25 de minute, am marcat și puteam să ne dublăm cel puțin avantajul. Toți au evoluat conform instrucțiunilor primite, cu un plus pentru Mucuță, Coteț, Dima, Chihaia. L-am adus și pe Ene, un fundaș central care vine de la Dunărea Călărași, dar care a trecut și pe la Dacia Unirea. În continuare trebuie să muncim pentru că ne așteaptă o parte a adoua a campionatului foarte grea”, ne-a declarat antrenorul Ionel Drăgoi.

Viitorul Șuțești: Tudor (min. 46: A. Mihai) – Coteț, Custură, Postolea, Drăguț – Tarozzi, Chihaia, M. Dima, Nicolae – Tiutiu, Mucuță.

Au mai jucat: Gherghișan, Ene, Mario, Căldăruș, S. Robu, I. Huțu.