Oaspetii si-au taiat din nou partea leului, obtinind 16 puncte

Etapa de simbata trecuta a fost din nou dominata de formatiile vizitatoare, care au reusit sa obtina nu mai putin de cinci victorii si un egal in timp ce echipele care au evoluat pe propriul teren, un singur succes.
Lidera a fost singura formatie care a reusit sa-si valorifice avantajul propriului teren, insa trupa lui Adrian Baldovin a suferit in faza de finalizare. Viitorul Ianca a cistigat gratie "dublei" realizate de catre Dima. Oaspetii au reusit sa limiteze rezultatul si chiar au inscris un gol prin Buzea cu un sfert de ora inainte de finalul intilnirii.
Scorul etapei l-a realizat CF Braila II in deplasarea de la Gaiseanca. In formula Corbu - Panturu, Moroianu, V. Nicolae, Negulescu - Bratu, Ciocianu, Costache, Harabagiu - Mindroasa, Dobre, brailenii au dominat copios inca din startul intilnirii si dupa ce au trimis de doua ori mingea in barele portii adverse au deschis scorul in minutul 7 prin Gigel Costache. Cu toate ca si-au creat nenumarate situatii de a marca, pina la pauza oaspetii l-au mai invins numai o singura data pe portarul Iulian Leca, in minutul 40 in urma unei actiuni personale ale lui V. Nicolae.
La prima actiune a partii secunde Harabagiu a marcat pentru 3-0 iar pina la finalul jocului CF-ul a mai insris prin Mindroasa (min. 55, 81) si Gagu (min. 80). In repriza a doua la oaspeti au mai evoluat Laurentiu Malinchi, Ionut Dragoi, Paul Gagu si Ionut Bogos.
Singura surpriza a rundei poate fi considerata infringerea suferita de Avintul Chiscani in partida de pe teren propriu cu Tractorul Viziru. Gazdele au condus cu 1-0 la pauza, gratie golului inscris in minutul 22 de Durbaca, insa repriza a doua a apartinut oaspetilor si Tractorul a intors rezultatul in favoarea lui. Pentru formatia vizitatoare au marcat Apostol (min. 60), Burlusteanu (min. 64) si Baicu (min. 68) si astfel formatia din Viziru obtine un succes important, in urma caruia a urcat pe locul al saselea in clasament, aflindu-se in acest moment la doar cinci puncte de podium.

Ghioca a marcat golul victoriei pentru Recolta Tufesti

Recolta Tufesti si Avintul Ciresu au obtinut victorii identice, 1-0, in deplasarile de la Pressing si Galbenu.
Golul victoriei, pentru echipa pregatita de Viorel Cozma l-a marcat Fanel Ghioca, fostul petrolist reusind sa transforme un penalty acordat oaspetilor in prelungirile partidei de la Pressing.
La Galbenu formatia gazda a jucat la intimidare, in timp ce elevii lui Ionel Ivan au dominat teritorial si chiar a reusit sa marcheze in minutul 48 prin Craciunescu si astfel Avintul Ciresu ramine pe treapta a treia a podiumului, avind cu doar un punct mai putin decit lidera.
Cu toate ca nu a realizat un joc prea bun, Viitorul II Insuratei s-a impus cu 2-0 in fata echipei CS Faurei, ambele goluri ale invingatorilor fiind inscrise de Georgica Oprea.
Singura remiza s-a inregistrat la Traian, in partida dintre Victoria si CSO Ianca.
In urma acestui semiesec, Victoria Traian s-a indepartat de obiectivul pe care si l-a propus la inceputul turului, obtinerea primului loc, pentru a putea participa la meciul de baraj pentru promovarea in Liga a III-a.

care au acumulat cite 13 puncte fiecare, ordinea fiind stabilita de
golaveraj, Vointa Visani si Victoria cazasu iar pe locul al patrulea se afla Gloria Movila Miresii cu 12 puncte.

AS Jirlau - Sporting Silistea 4-2
Podiumul este ocupat de trei formatii care au acumulat cite 19 puncte fiecare, ordinea fiind data de golaveraj: 1 Siretul Vadeni, 2 Steaua Perisoru, 3 Pandurii Tudor Vladimirescu. Pe locul al patrulea se afla Unirea Maxineni cu 15 puncte.