Meciuri pe muchie de cuţit în prima etapă a turneului play off

Aşa cum se anticipa, turneul play off al Ligii a IV-a a debutat cu partide "incendiare", fără surprize, dar cu victorii ale primelor două clasate abia în minutele de prelungire. Banciu a deschis scorul în minutul 36 pentru ACS Viitorul Însurăţei, însă cu nouă minute înainte de finalul partidei, Tăndălache a marcat pentru CS Făurei şi partida părea că se va închia cu o remiză. În cel de-al doilea minut de prelungire al părţii secunde Moldoveanu a înscris pentru gazde şi ACS Viitorul Însurăţei a reuşit să-şi treacă în cont toate punctele. După acelaşi scenariu s-a jucat şi la Tudor Vladimirescu. "Pandurii" au deschis scorul încă din minutul 17, după reuşita lui Fătu, însă în minutul 33 Bratosin a egalat şi a relansat partida. În partea secundă elevii lui Viorel Cosma au alergat după golul victoriei şi l-au realizat abia în primul minut de prelungire al acestei reprize, graţie inspiraţiei lui Mihai Iordache. Victoria Traian a câştigat fără drept de apel partida cu Sportul Chiscani.
După prima etapă a turneului play off situaţia pe podium a rămas neschimbată: 1 ACS Viitorul Însurăţei 27 de puncte, 2 Pandurii Tudor Vladimirescu 25 de puncte, 3 Victoria Traian 21 de puncte.
În turneul play out s-a înregistrat o surpriză, victoria cu 5-0 a echipei Avântul Mircea Vodă la Victoria Old Boys Însurăţei, grupare care în urmă cu o etapă a ţinut-o în şah pe lidera competiţiei.
Primul loc, în turneul play out este deţinut de Voinţa Vişani cu 25 de puncte, pe locul al doilea se află Victoria Cazasu cu 22 de puncte, iar pe al treilea Avântul Mircea Vodă cu 18 de puncte.

Rezultatele şi marcatorii primei etape a turneului play off:
ACS Viitorul Însurăţei - CS Făurei 2-1 (1-0)
Banciu (min. 36), Moldoveanu (min. 92) / Tăndălache (min. 81)
Pandurii Tudor Vladimirescu - Viitorul Ianca 2-1 (1-1)
Fătu (min. 17), Iordache (min. 91) / Bratosin (min. 33)
Victoria Traian - Sportul Chiscani 7-0 (1-0)
Durbacă (min. 23, 63), Iorga (min. 47), Postolea (min. 54, 89, 90), Huţu (75).
Rezultatele şi marcatorii primei etape a turneului play out:
Voinţa Vişani - Voinţa Găiseanca 3-1 (2-0)
Corbu (min. 10, 67), Puiu (min. 24) / Bădără (min. 64)
Victoria Old Boys Însurăţei - Avântul Mircea Vodă 0-5 (0-2)
Bolozan (min. 7, 38), Vrânceanu (min. 59), Barbu (min. 88, 90)
Victoria Cazasu a stat, dar a acumulat 3 puncte pentru că Viitorul Galbenu s-a retras din campionat.