Meciuri interesante în etapa a 2-a a Cupei României, faza județeană

• două partide au avut nevoie de prelungiri și lovituri de departajare pentru desemnarea câștigătoarei • două echipe din Liga a IV-a au părăsit competiția

Miercuri au avut loc opt meciuri din cadrul etapei a 2-a a Cupei României, faza județeană. Două dintre ele au avut nevoie de prelungiri și lovituri de departajare pentru desemnarea câștigătoarei. În această fază au intrat și ultimele două clasate din Liga a IV-a și niciuna dintre ele nu s-a calificat în etapa următoare.

Gloria Movila Miresii s-a impus clar, 5-2, în duelul cu Spicul Râmnicelu. Victoria Traian a trecut cu 4-2 de Voința Plopu, după un joc echilibrat, diferența fiind făcută la echipa gazdă de jucătorii care evoluează ca titulari și în Liga a IV-a, Remus Oprea, Gabriel Preda, Cireașă, Tănăsuică.

Rezultatele și marcatorii

Gloria Movila Miresii - Spicul Râmnicelu 5-2

Peticaru (min. 7), V. Munteanu (min. 67), Decianu (min. 72), Manole (min. 81), Rîpă (min. 90) / Baicu (min. 58), Bivolaru (min. 85)

Voința Vișani - CS Făurei 2-0

Pungă (min. 16), Alexandru (min. 76 - autogol)

Stanriz Stăncuța - Tractorul Viziru 6-4, după loviturile de departajare

După 120 de minute scorul a fost egal: 2-2. Au marcat Șoarece (min. 42), Mirescu (min. 90) / Cojocaru (min. 31), Crețu (min. 71)

Voința Bărăganul - Viitorul Însurăței 8-7, după loviturile de departajare. După 120 de minute scorul a fost egal: 3-3. Au marcat: M. Leșu (min. 25), Demian (min. 39), G. Leșu (min. 63) / Bibicu (min. 38), Vișan (min. 49), Antohe (min. 89)

Local Mircea Vodă - AS Jirlău 3-2

I. Buzea (min. 30), Măgdălin (min. 82), Iancu (min. 85) / Bulancea (min. 63), Pescaru (min. 75)

Romgal Romanu - Dunărea Gropeni 2-3

M. Bosoi (min. 37), Surdeanu (min. 40) / Cristescu (min. 51), Belivacă (min. 53), Dicianu (min. 57)

Șoimii Tudor Vladimirescu - ACS Comunal Cazasu II 0-2