Meci amical cu 15 goluri, la Viziru

• Tractorul Viziru a pierdut, 7-8, partida cu Suporter Club Brăila • un meci cu răsturnări de scor

Nu mai puțin de 15 goluri s-au înscris într-un meci de verificare între Tractorul Viziru, locul al 2-lea, în Seria a II-a a Ligii a V-a și Suporter Club Brăila, locul al 8-lea, în Liga a IV-a.

Jocul a fost unul spectaculos și cu răsturnări de scor. Echipa gazdă a ieșit în evidență printr-un joc în forță și viteză, formația vizitatoare fiind superioară din punct de vedere tehnic și combinativ.

Tractorul Viziru a condus cu 3-2 la pauză. I. Lemnaru cu o “dublăși Crețu au marcat pentru Tractorul Viziru, golurile echipei Suporter Club fiind semnate de Fătu și Crețu, autogol. În prima repriză, Fătu a ratat o lovitură de la 11 metri.

În repriza a doua, echipa brăileană a marcat de cinci ori, prin M. Popa, Fătu 2, Bălănică 2. După această perioadă bună a oaspeților a fost rândul echipei gazdă să controleze jocul și să înscrie de patru ori, prin Constantin, Avram, Vizireanu 2.

În finalul jocului, Grama a marcat golul prin care Suporter Club Brăila s-a impus cu 8-7.

La echipa brăileană au evoluat și noile achiziții, Șerbănescu, venit de la Șoimii Tudor Vladimirescu, Giordi Toma, de la Daous Dava Brăila, Damian Toma și Gurgu, foști jucători ai Daciei Unirea.

“Consider că a fost un meci util ambelor formații. Am avut momente foarte bune în care am dominat și am marcat. Mai avem mult de lucrat în contextul în care am adus câțiva jucători care trebuiesc integrați în angrenajul echipei. Din lot au făcut parte 9 jucători cu vârsta sub 18 ani”, ne-a declarat la finalul meciului profesorul Marian Neta, vicepreședintele echipei Suporter Club Brăila.

Tractorul Viziru: Marius – Popa, Crețu, Codreanu, M. Stoican – Ciucă, I. Lemnaru, Vizireanu, C. Lemnaru – Avram, N. Stoican. Au mai jucat: Priceputu, Constantin, Bărbulescu, Milea, Moise.

Suporter Club Brăila: Baltag – Dima, Straua, C. Moise, Aurică - Topciu, I. Șerbăneascu, Fătu, D. Toma - G. Toma, Bălănică. Au mai jucat: Gurgu, Decu, Grama, Pădureț, G. Frînaru, Popa, D. Marin.