Meci încheiat în minutul 11

• s-a întâmplat la Însurăței, unde echipa gazdă a rămas în 6 jucători • în momentul în care s-a oprit partida, liderul, Viitorul Cireșu, conducea cu 4-0 • Victoria Traian s-a impus cu 3-1 în partida cu Sportul Chiscani

Recordul nedorit al acestei ediții de campionat a Ligii a IV-a s-a petrecut la Însurăței, acolo unde partida s-a încheiat după doar 11 minute. Gazdele au început jocul cu 7 jucători iar în minutul 11 unul s-a accidentat și meciul a fost oprit. Însă, în doar 11 minute, Viitorul Cireșu a marcat de patru ori. Gabriel Niță (min. 1, 3), Sorin Butiseacă (min. 7) și Mihai Popa (min. 9) au marcat pentru liderul Ligii a IV-a.

Meciul derby al rundei a fost cel de la Traian, dintre Victoria din localitate, locul al doilea și Sportul Chiscani, locul al treilea. Jocul a fost echilibrat până în minutul 60 când Sorin Sima a marcat pentru formația din Chiscani. Șase minute mai târziu, Daniel Orășanu a restabilit egalitatea, 1-1. Victoria Traian a dominat teritorial și a mai înscris de două ori prin Valentin Goleanu (min. 71) și Valentin Mogoș (min. 93).

Victoria Traian: Ursea – Orășanu, Preda, Stănciulescu, Cireașă - Moldoveanu, P. Ioan, Oprea, Mogoș - Ene, Goleanu. Rezerve: D. Mocanu, Buzatu, Tănăsuică, S. Șerbănescu, Rusu, Rancea, M. Ion.

Sportul Chiscani: Hîncu -  M. Pascu, Dobrin, Rîndunică, R. Fătu - G. Ioniță, Streche, Nuțu, Sima – Dinescu, Stroe. Rezerve: Cucu, Tunea, Gavrilă, R. Cotigă.

Tricolorul Lanurile, mai aproape de play-off

Tricolorul Lanurile este tot mai aproape de o mare performanță, accederea la turneul play-off. Echipa manageriată de Iulian Bibicu a câștigat cu 2-1 în deplasare la Suporter Club Brăila, după ce a condus cu 2-0 până spre finalul jocului, grație “dublei” semnate de Văsii. Echipa brăileană a redus din diferență prin Fătu, pe final de meci.

ACS Comunal Cazasu a câștigat cu 3-0 partida susținută în deplasare, la Romanu, cu Daous Dava. Golurile echipei din Cazasu au fost marcate de Petru Andronache (min. 3, 52), Pavel Andronache (min. 26).

Meciul dintre Viitorul Galbenu și CS Făurei a fost amânat pentru că mai mulți jucători de la Făurei au avut probleme medicale.

Podiumul se prezintă astfel: 1. Viitorul Cireșu 36 puncte, 2. Victoria Traian 33 puncte, 3. Sportul Chiscani 24 puncte.