LPS Brăila a câştigat la scor, 22-5, partida cu CSS Medgidia

După ce s-au impus la limită în prima etapă 23-22, în disputa cu CSS Tulcea, handbalistele de la LPS Brăila au câştigat la scor, 22-5, după ce la pauză au condus cu 13-0, partida de pe teren propriu cu CSS Medgidia, din etapa a doua a Campionatului Naţional de handbal rezervat junioarelor III. Un meci dominat cap coadă de formaţia pregătită de profesorul Cristian Preda. Brăilencele nu au primit niciun gol în prima repriză, iar în cea de a doua au avut un avans de 17 goluri, 20-13, în minutul 43 al partidei. LPS Brăila s-a impus cu 22-5, iar în runda următoare va evolua, în deplasare, la Handbal Art Galaţi.
Pentru LPS Braila au marcat Diana Gaşpar 5 goluri, Carmen Bunea 5, Alecsandra Moroianu 3, Mirabela Coteţ 3, Ioana Conţu 2, Raluca Boală 1, Ana Maria Cazan 1, Iulia Sava 1, Andreea Popa 1.