Liga I de fotbal, pe scurt

Echipa CFR Cluj a Invins, simbata, In deplasare, cu scorul de 3-1 (2-0), formatia Ceahlaul Piatra Neamt, Intr-un meci din etapa a III-a a Ligii I. CFR Cluj a punctat prin Anca '18, Vasile Jula '37 si Tilinca '78, iar pentru Ceahlaul a marcat Purica '90^2.
FC National a reusit sa Invinga, in aceeasi zi, pe teren propriu, cu scorul de 2-1 (1-0), formatia Poli Iasi, obtinind astfel primele trei puncte In sezonul 2006/2007. FC National a deschis scorul In minutul 8, prin Claudiu Dragan, apoi Roberto Iancu a marit avantajul In minutul 56. Poli Iasi a redus din diferenta In minutul 85, prin Alejandro Gavatorta.
Si Universitatea Craiova a obtinut prima victorie de la revenirea In primul esalon, impunindu-se, pe teren propriu, cu scorul de 3-1 (2-0), In fata formatiei FC Arges. Pentru Universitatea Craiova au marcat Dina '25, Saceanu '34 si Rose '67, In timp ce FC Arges a punctat prin Prepelita '71.
Echipa Pandurii Targu Jiu a Invins, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), formatia Gloria Bistrita. Golul echipei Pandurii a fost reusit In minutul 47 de Paul Zoicas, care a sutat la coltul scurt al portii aparate de Calin Albut.
Intr-un meci disputat ieri dupa-amiaza, Steaua a reusit sa sa se impuna cu scorul de 3-0 (2-0) la Arad in fata echipei locale, UTA, echipa care este antrenata de unul dintre stelistii din generatia de aur, Marius Lacatus.

Gloria Buzau - FCM Bacau 0-1
Intr-un meci disputat vineri seara, la Mogosoaia, Petrolul Ploiesti a Invins, cu scorul de 1-0, formatia Cetatea Suceava.