Gazdele au obtinut o victorie lejera

Duminica la prinz, intr-un meci contind pentru turneul play off al campionatului Ligii a II-a la fotbal in sala, Blazer a cistigat la scor, 5-1 disputa cu Amnia Bucuresti.
Brailenii au ratat cinci ocazii de gol in primele noua minute si abia la a sasea, tabela s-a modificat pentru prima data. Buricea a centrat in fata portii si golgeterul Blazerului, Cristi Balta, a pus latul pentru 1-0.
Citeva minute mai tirziu, oaspetii au avut sansa egalarii, numai ca portarul Constandache a reusit sa pareze mingea sutata de Andrei Cristea.
Gazdele au dominat teritorial, insa pina la pauza doar o singura data au mai reusit sa perforeze poarta aparata de Marian Ivan, cel care a stabilit scorul primei reprize, 2-0, pentru Blazer, fiind Eugen Gheorghe, fostul jucator al Petrolului .
Tot Eugen Gheorghe a marcat pentru 3-0 si scorul putea lua proportii, numai ca la sutul lui Buricea portarul bucurestean a fost salvat de bara.
In minutul 30, Blazer a obtinut o lovitura de penalitate si Buricea a reusit sa-l invinga pe Ivan, in timp ce oaspetii au ratat dintr-o astfel de situatie prin Victor Pristolian, la faza imediat urmatoare.
Stefanita Grosu a mai inscris pentru braileni o data si partida era deja jucata. Bucurestenii au reusit, totusi, golul de onoare cu trei minute inainte de fluierul de final al jocului prin Gheorghe Pristolian.
Blazer a continuat sa atace, a mai obtinut doua lovituri de penalitate, insa ambele au fost ratate, pe rind de Constandache si Buricea.