Gazdele au avut combustibil doar pentru 60 de minute

"Era un meci usor pentru noi si nu inteleg ce s-a intimplat de nu l-am cistigat. Absentele din lot, pot fi o scuza, insa nu trebuie omis faptul ca noi am fost echipa mai experimentata si acest lucru trebuia concretizat printr-un joc bun si un rezultat pe masura, chiar daca a fost doar o partida de verificare", comenta la finalul meciului Paul Alexandru, presedintele clubului Viitorul.
Echipa din Liga a IV-a a deschis scorul in minutul 10, insa gazdele au egalat dupa numai sase minute prin Gatiu si meciul parea ca va fi la discretia elevilor lui Sandu Minciu.
Cu toate ca nu a avut decit 11 jucatori in lot pentru acest test de verificare, formatia din Insuratei s-a masat cu intreg efectivul in jumatatea adversa si in minutul 35, Preda, cu un sut inselator de la marginea careului mare, l-a invins pe portarul bucurestean.
La citeva minute de la reluare, atacantul transferat de la CSO Ianca, Ionel Gatiu, a reusit dubla si astfel Viitorul conducea la o diferenta confortabila, 3-1, iar prin modul in care gazdele controlau jocul se anticipa un scor fluviu.
Numai ca trupa lui Minciu a avut benzina doar pina in minutul 60, dupa care, cu toate ca gazdele au mai irosit doua ocazii prin Paraschiv si Tanase, Compref a fost echipa care s-a vazut mai mult in joc. Bucurestenii au reusit sa restabileasca egalitate si chiar sa marcheze golul victoriei, in fata unei echipe a Insurateiului care nu s-a mai regasit in ultima parte a jocului.

Viitorul - Constandache - Matei, Musat, Cheles, Bogdan - Mavrin, Paraschiv, Tanase, Bratosin - Preda, Gatiu.