Sorry, you need to enable JavaScript to visit this website.

Formatia din Faurei a mai facut un pas spre Divizia D

Nici in etapa a 24-a CS Faurei nu a reusit sa treaca peste complexul de inferioritate pe care l-a avut in perioada in care a evoluat in Divizia C si a pierdut din nou pe teren propriu in fata uneia dintre echipele de mijlocul clasamentului.
Si in acest meci gazdele au avut pe ansamblu o evolutie relativ buna, si-au creat ocazii insa nu au reusit sa le fructifice. Daca formatia din Faurei a ratat in primul sfert de ora deschiderea scorului, prin Anghelina si Craciunescu, oaspetii, intr-un interval de doar cinci minute, 25-30, au reusit sa transeze meciul in favoarea lor. Priescu a deschis scorul, profitind de marcaj larg al defensivei gazdelor, iar Chiru a stabilit deja scorul final la capatul intervalului mentionat.
In repriza a doua, CS Faurei a avut momente bune de joc, dar la fel ca pe parcursul intregului campionat si in acest joc s-a evidentiat lipsa unor jucatori cu experienta, capabili sa rezolve situatiile prielnice din careul advers.
Cu 23 de puncte, aflata pe locul al 12-lea, CS Faurei este deja retrogradata in Divizia D.