Formaţia din Cireşu iernează pe locul al 12-lea

Pe ansamblu, Conpet Cireşu a făcut un meci bun la Afumaţi şi în afară de penalty-ul refuzat a mai avut o dată şansa de a înscrie, însă mingea şutată de Puşcaşu a fost scoasă de la rădăcina barei de portarul gazdelor.
Gazdele au înscris de două ori, după tot atâtea lovituri de colţ prin Mogoş (min. 17) şi Sabir (min. 28), însă oaspeţii au revenit în joc şi până la pauză au redus din diferenţă prin Nicoliţă, după o acţiune la care au mai participat Oprea şi Puşcaşu.
În repriza a doua Puşcaşu a trimis mingea în bara porţii adverse şi în loc de 2-2 avea să se facă 3-1 pentru CS Afumaţi pentru că gazdele au primit o lovitură de la 11 metri pe care a transformat-o Zaharia, în minutul 68.
În urma acestei înfrângeri Conpet Cireşu ocupă locul al 12-lea, pentru retur formaţia pregătită de Vasile Darie şi Ionel Ivan propunându-şi să înceapă să urce spre mijlocul clasamentului.

Conpet: Stoica - Grozea (min. 80: Popa), Ilie, Cotigă, Bratu (min. 25: Baciu) - Baicu (min. 46: Crăciunescu), Percă, Puşcaşu - Oprea, Nicoliţă, Crăciun.