Elevii lui Ionel Iuga s-au impus cu acelasi scor si in returul cu satelitul CF-ului

Prima parte a intalnirii s-a incheiat la egalitate pentru ca Mandroasa l-a invins cu un lob pe Tunea in minutul 25.
Scorul final al partidei de verificare, 2-1 pentru Viitorul, a fost stabilit de Ionel Vioreanu in minutul 61.
Campionul ratarilor din acest joc a fost Ionut Hutu, atacantul gazdelor irosind doua mari ocazii de gol in situatie de unu la unu cu Botas. De la gazde si Paduraru a avut sansa de a marca insa portarul CF-ului a avut un reflex salvator, in timp ce de la oaspeti Mandroasa a fost principalul pericol pentru poarta lui Tunea.
Tot miercuri, patru dintre jucatorii de la CF Braila II, Bratu, Harabagiu, Moroianu si Ciocianu au fost imprumutati pana in vara la echipa din Insuratei.
"A fost un joc bun, cu multe actiuni spectaculoase, ambele formatii au avut o buna circulatie a balonului si nu s-au menajat deloc. Suntem pe un drum bun si cred ca inceputul colaborarii noastre cu CF Braila va fi benefic pentru ambele formatii", a declarat la finalul partidei Ionel Iuga.

Viitorul: Tunea - Bogdan, Paraschiv, Musat, A. Coman - Hutu, Vioreanu, Cheles, Bandarica - Lupascu, Baicu.
In repriza a doua au mai evoluat Paduraru, Andrei si Gheorghe.
CF Braila II: Botas - Bogos, Broasca, M. Coman, Costache - Bratu, Harabagiu, V. Gheorghe, St. Mitrea - Mandroasa, Ciocianu.
La oaspeti in repriza a doua au mai intrat Baciu, Constantinescu, Dragoi si Babeanu.