Egalitate, 4-4, în derby-ul FC Buzăului - Pretenașii&Keleș Auto

• golgheterul etapei a 11-a a fost Ioan Șerbănescu (Juventus), autor a 5 goluri • Mihai Iordache (PNT) a fost desemnat ca fiind cel mai bun portar • Cătălin Spirea (FC Buzăului) a fost creditat cu cel mai frumos gol al acestei runde

Derby-ul etapei și al turului, dintre FC Buzăului și Pretenașii&Keleș Auto, a fost viu disputat și s-a încheiat nedecis, 4-4, după ce la pauză a fost 2-2.

“Partida a început în nota de dominare a gazdelor, iar în minutul 17 acestea conduceau cu 2-0. Campionii au revenit rapid în joc și au egalat până la pauză. În repriza a doua s-a jucat în același ritm alert și fiecare dintre cele două combatante putea să obțină victoria. În final scorul a fost egal, 4-4. Golurile au fost înscrise de Cătălin Spirea 2, Ionuț Smeu și Sergiu Simion, respectiv Valentin Goleanu 2, Valentin Baciu și Emanuel Moldoveanu. Și după întâlnirea directă, FC Buzăului și Pretenașii&Keleș Auto rămân la egalitate de puncte”, ne-a precizat Paul Stoian, organizatorul Campionatului de Minifotbal Brăila.

Cu Viorel Ivan în zi de grație, acesta a marcat de patru ori, Steaua Dunării a reușit să obțină un rezultat de egalitate în partida cu Valraz.

Amicis a obținut o victorie meritată în disputa cu Sporting și vizează în continuare la un loc pe podium. MVP-ul partidei a fost Marian Popa (Sporting), care a înscris un hat trick.

Galaxy a dat o replică dârză celor de la Juventus Old-Boys, însă a pierdut cu 4-2 întâlnirea cu Juventus Old-Boys. PNT și-a consolidat poziția a VII-a prin victoria la scor, 9-3, obținută în partida cu Liverpool, un joc în care Florin Ivan a înscris 4 goluri.

Cu toate că este penultima în clasament, Inter a jucat de la egal la egal cu Juventus, însă pe final, pe fondul unor greșeli de marcaj, a pierdut la limită. Ioan Șerbănescu a punctat de 5 ori. Riders a obținut o victorie categorică în partida disputată cu FC Brăila. Paradele portarului Viorel Cloșcă a limitat proporțiile scorului. În acest joc Marian Gologan a reușit tripla.

Golgheterul etapei a 11-a a fost Ioan Șerbănescu (Juventus), autor a 5 goluri, iar cel mai bun portar a fost Mihai Iordache (PNT). Cătălin Spirea (FC Buzăului) a fost creditat cu cel mai frumos gol al acestei runde.