Echipele vizitatoare victorioase în etapa a 11-a a Ligii a IV-a

* Victoria Traian a stat, dar rămâne liderul campionatului

În etapa a 11-a a Ligii a IV-a s-au disputat doar două meciuri și în ambele victoria a revenit echipei vizitatoare. O partidă interesantă a avut loc pe stadionul Chimia, din stațiunea Lacu Sărat, între ultima clasată, Daous Dava Brăila și echipa de pe locul al doilea, Viitorul Șuțești. Oaspeții au deschis scorul în minutul 24, prin Cristian Ciocan, însă opt minute mai târziu echipa gazdă a reușit să egaleze prin Straua. Cu toate că pornea ca favorită certă la victorie, raportat la valoarea și experiența jucătorilor celor două loturi, Viitorul a reușit doar o singură dată să mai înscrie în poarta gazdelor, în minutul 51, prin Ionuț Huțu. În schimb Voința Vișani s-a impus la scor, 5-1, la Dacia Bertești, un meci în care Butiseacă a reușit să înscrie de două ori pentru oaspeți.

Victoria Traian și ACSC Cazasu au stat în această etapă.

În clasament pe primul loc se află Victoria Traian, cu 24 de puncte, locul al doilea este deținut de Viitorul Șuțești, cu 21 de puncte, iar al treilea de Voința Vișani cu 15 puncte.