Echipa Inspectoratului Şcolar are maximum de puncte după două etape

• profesorii de educaţie fizică au câştigat cu 4-1 meciul cu Pricons • Armata a făcut “instrucţie” cu Ronţăilă

După etapa a doua a “Turneului campionilor” la fotbal în sală, echipa Inspectoratului Şcolar este singura formaţie cu maximum de puncte. Marţi meciurile nu au mai fost la fel de echilibrate ca în prima zi, iar favoritele au câştigat la scor.

Profesorii de educaţie fizică au câştigat fără drept de apel, 4-1, partida cu Pricons. Lucian Dobrin a adeschis scorul în minutul 19, iar la un minut de la reluare Viorel Tănase a marcat pentru 2-0. Daniel Cazan a redus din diferenţă în minutul 26, dar echipa Inspectoratului Şcolar a controlat jocul şi a mai înscris de două ori prin Dobrin şi Tănase şi este lideră după primele două etape.

În meciul al doilea al serii Armata a făcut “instrucţie” cu Ronţăilă şi s-a impus cu 9-2, jucătorul meciului fiind Cătălin Constandache, autor a patru goluri. Celelalte reuşite ale formaţiei învingătoare au fost semnate de Ioniţă în minutele 6 şi 35, Banciu, Zăgan, Pascu. Pentru Ronţăilă au înscris Alin Pănuţ şi Pârlea.

După primele două etape lideră este echipa Inspectoratului Şcolar cu 6 puncte, pe locul al doilea se află Armata cu 3 puncte, pe al treilea Pricons tot cu 3 puncte, ordinea în această situaţie fiind stabilită după criteriul golaverajului, iar pe al patrulea Ronţăilă, singura formaţie care nu are niciun punct.

Aseară s-au desfăşurat meciurile din etapa a treia, astăzi este zi de pauză, iar vineri, de la ora 17.30 vor avea loc cele două finale.