Duelul nou promovatelor s-a incheiat nedecis

Cu Adrian Baldovin pe banca tehnica, CSO Ianca nu a reusit decit un rezultat de egalitate, desi a evoluat pe teren propriu, in amicalul sustinut marti in compania echipei antrenate de Puiu Antohi, Bujorul Tg. Bujor.
Golul gazdelor a fost marcat in repriza a doua de Gatiu dupa o combinatie cu Grozea.
Oaspetii au condus cu 1-0 inca din minutul 20 al primei reprize si s-ar fi putut impune la scor daca Durbaca si inlocuitorul lui din partea secunda, Sirbu, nu ar fi fost salvati, in doua rinduri de barele portii.
Desi CSO nu a reusit sa cistige acest meci Adrian Baldovin s-a declarat multumit de prestatia elevilor sai.
"M-a interesat in primul rind faza de aparare si putin contraatacul si in general totul a decurs asa cum doream. Vom mai sustine citeva partide de verificare si sper ca startul campionatului ne va gasi pregatiti pentru a face fata in acest esalon", a declarat Adrian Baldovin la finalul partidei de verificare.

CSO Ianca: Durbaca (Sirbu) - Caraman, Constantin (Pirliteanu), Mladin, Mindroiu (Rosu) - Grozea, Perca (Ghivici), Postolea, Naziru - Dragota (Gatiu), Mocanu.