Dacia Unirea a pierdut cu 9-2 la Dinamo Bacău

• formația brăileană a deschis scorul în primul minut al meciului prin Adrian Ghiță

În etapa a 7-a a turneului play-out al Ligii a III-a, Dacia Unirea a fost învinsă la scor, 9-2, în deplasare de Dinamo Bacău

Formația pregătită de Marian Samuilă a deschis scorul în primul minut prin Adrian Ghiță, care a trimis mingea, din 8 metri sub transversală,.

Dinamo Bacău a egalat în minutul 12 prin Padovei. Echipa gazdă a controlat jocul și în minutul 27 a trecut în avantaj, 2-1, după reușita lui Albu. Zece minute mai târziu Vasile Padovei a reușit “dubla” și Dinamo Bacău conducea cu 3-1. Până la pauză echipa gazdă a mai înscris de trei ori prin Curpăn (min. 39), Padovei (min. 43, 44) și conducea cu

6-1.

În repriza a doua Dinamo Bacău s-a distanțat la 7-1 după reușita lui Pentelei (min. 62). Dacia Unirea a marcat și al doilea gol, în minutul 70 prin Georgian Gruia, însă până la finalul partidei Dinamo și-a mai trecut două goluri în cont, acestea fiind semnate de Buta (min. 74, 84) și s-a impus cu 9-2.

Moisoiu – Stepanenco, Sava, Bădilaș (min 60: Ene), Simion - Răileanu, Dragomir (min 46: Gruia), Boroșu, Buhăescu (min 60: Gorgovan) - Ghiță, Boroditenco (min 46: Orzan).