Dacia Unirea joacă astăzi la Petrolul

* meciul contând pentru etapa a 5-a, a Ligii a II-a, se dispută de la ora 15.30, în direct la DigiSport

Dacia Unirea a avut o săptămână încărcată, cu două meciuri, unul în Cupa României, cel de-al doilea, astăzi în campionat, pe terenul uneia dintre formațiile care se luptă să promoveze în prima ligă, Petrolul Ploiești. Cu un lot de jucători foarte tânăr, formația pregătită de Florentin Petre a rămas coșmarul Oțelului, pe care de data aceasta,

l-a eliminat din Cupa României. Titularii au fost menajați în prima repriză, dar au intrat în teren în partea a doua a meciului.

Jucătorii Daciei Unirea sunt toți apți de joc pentru partida din această după-amiază, de la Ploiești, mai mult aceștia consideră că pot scoate un rezultat pozitiv cu Petrolul.  Meciul dintre Petrolul șI Dacia Unirea, contând pentru etapa a 5-a, a Ligii a II-a, se dispută de la ora 15.30, în direct la DigiSport

Joi seara, în primul meci al rundei, ACSM Politehnica Iași s-a impus cu 1-0, în deplasarea de la Politehnica Timișoara, unicul gol al partidei fiind marcat de Sekou Camara, în cel de-al doilea minut de prelungire al reprizei a doua.