Dacia Unirea, învinsă de Metaloglobus București. 11 înfrângeri în 13 etape, nicio victorie

* toate golurile s-au marcat în repriza a doua

Metaloglobus a fost periculoasă pentru prima dată în acest meci în minutul 11, când Claudiu Herea a șutat de la 14 metri dar mingea a ocolit poarta brăileană.

Echipa gazdă a avut o uriașă șansă de a deschide scorul în minutul 16. Caramalău a șutat de la 40 de metri, mingea a lovit pământul în fața lui Andrei, portarul a reușit totuși să o respingă în față, iar Claudiu Herea a șutat-o peste poartă.

Bucureștenii au continuat să atace, dar Pandele (min. 33) nu a găsit spațiul porții iar Ovidiu Herea, dintr-o poziție foarte bună, a trimis mingea în plasa laterală.

Metaloglobus a beneficiat de o lovitură liberă în minutul 38, Ovidiu Herea a șutat modest și Andrei a prins mingea.

La două minute de la reluare echipa gazdă putea deschide scorul, Enache a șutat de la 20 de metri, la semiînălțime, dar Andrei a deviat mingea în corner.

Metaloglobus a continuat să atace și în minutul 61 a deschis scorul. Caramalău a șutat din careu, Andrei a respins mingea până la Lucian Cazan iar acesta nu a mai ratat, iar formația gazdă conducea cu 1-0.

Bucureștenii și-au dublat avantajul în minutul 72. Pandele a centrat în diagonală, de pe dreapta, Andrei a ieșit din poartă și a respins mingea până la un adversar, la Alexandru Enache, iar acesta a marcat, cu capul, din fața careului mic.

Un minut mai târziu, Marius Cocîrlă a șutat în diagonală, la colțul lung și l-a învins pe Gavrilaș.

Până la finalul meciului nu s-a mai înscris iar Metaloglobus a câștigat cu 2-1.

Dacia Unirea: Andrei – Pătlăgică, Paliu, D. Ciobanu, Șandru – Cocîrlă, Apostol, R. Stănescu, V. Robu (min. 69: Priboi) – Răducan (min. 85: Voinescu), P. Petre.