CS Faurei - Petrolul Berca 3-3 (2-1)

Gazdele au evoluat in acest meci doar cu gindul de a cistiga si a lua o optiune la mentinerea in Divizia C.
CS Faurei a marcat de doua ori in prima repriza prin Hrinca (min. 30) si Stefanita (min. 40) si obiectivul parea realizabil desi, la rindul ei, Petrolul a marcat si ea un gol in aceasta parte a meciului.
In repriza a doua, fiecare dintre cele doua formatii au ratat numeroase ocazii, insa gazdele si partida s-a incheiat nedecis 3-3. Cel de al treilea gol al echipei CS Faurei a fost marcat de Bejan in minutul 75. In aceasta parte a meciului, gazdele au reclamat acordarea a doua penalty-uri insa arbitrul de centru a considerat ca in fazele incriminate de oficialii gazdelor nu s-a petrecut nici o infractiune si de fiecare data a lasat jocul sa continue.
Dupa acest meci, Petrolul Berca se poate considera cu obiectivul realizat, pe cind CS Faurei a facut un pas urias spre Divizia D.
CS Faurei: Ilasc - Fratila, Tandalache, Stefanita - Mita, Bejan, Stanciu (min. 50: Carp), Hrinca (min. 75: Musat), Calatoaie - Anghelina (min. 70: Barus), Craciunescu.